Авто, яким більше 10 років, примусово відправлять на утилізацію!

1302164364 utilЗ набранням чинності закону про утилізацію транспортних засобів у влади відкриваються можливості вирішувати, коли потрібно утилізувати машину і для цього примусово забирати її у власника.

Ці законопроекти мають на меті вилучити з обороту автомобілі, яким більше 10 років і звільнити ринок для придбання покупцями нових авто.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту № 0936, сьогодні в Україні шість з десяти автомобілів - старше 10 років. Відповідно в утилізацію хочуть відправити близько 6 мільйонів автомобілів.

Для цього протягом двох років в Україні буде створена повноцінна система прийому, сортування, переробки та утилізації автомобілів: близько 150 пунктів по збору автомобільного металобрухту, а також 10 великих центрів з переробці шкідливих речовин і агрегатів. Вартість створення одного такого центру становитиме близько 7 млн. євро.
Противники закону вважають, що будівництво таких центрів - нова «годівниця» для влади, хоча та ж влада в особі Анатолія Кінаха обіцяє суворий контроль.

Дехто сподівається на краще: що Президент новий закон не підпише, а спецмита або скасують зовсім, або зменшать удвічі в якості компромісу з ЄС.