Чим поплатиться Україна за утилізацію авто

У вересні в Україні з'явиться новий податок. Цього разу –для автолюбителів, які мають намір придбати нову або бувшу у використанні автівку – в силу вступає закон про утилізаційний збір, який доведеться платити за ввезення іномарок.

Ця норма призведе до подорожчання легковиків, в середньому, на 8-10 тис. грн, поставить у нерівні умови імпортерів і наших виробників авто, а також спровокує Європу, Японію і Росію на відповідні дії. При цьому поки незрозуміло, куди підуть надходження від нового збору. Хоча закон вже прийнятий, але механізму розподілу коштів в ньому як і раніше немає.

Це літо видалося для України дуже нетиповим. Зазвичай у спекотні місяці наші громадяни відпочивають на курортах і утримуються від масштабних покупок. Однак у нинішньому році липень став рекордсменом з купівлі-продажу нерухомості та авто: за оцінками експертів, продажі на двох цих ринках підскочили приблизно на третину. З квартирами та дачами все зрозуміло - їх сьогодні поспішають придбати ті українці, у яких «накопилася» пристойна сума готівкою.

У вересні набуває чинності обмеження за розрахунками «налом», і всі угоди на суму понад 150 тис. грн проводитимуться тільки лише через банківський рахунок. Ажіотаж на автомобільному ринку викликаний іншою причиною: люди хочуть заощадити на нових або бувших у використанні іномарках.

У тому ж вересні разом з обмеженням готівкових розрахунків почне працювати закон про утилізаційний збір. Це новий податок, який повинні будуть платити імпортери як нових, так і старих авто з метою подальшої утилізації проданого в нашій країні транспортного засобу. По ідеї, гроші, які надійдуть до бюджету від цього збору, будуть використані на будівництво заводів з обробки металобрухту. Депутати обіцяють, що в результаті цього в Україні буде створено понад 150 пунктів по збору «автобрухту» і приблизно 10 утилізаційних центрів. Таким чином, імпортери подбають про екологію і вирішать проблему знищення сотень тисяч кинутих авто. Однак за фактом фінансування даної задачі ляже на плечі пересічних українців.