12 причин зупинки авто працівниками ДАІ

У зв'язку з частимиава проханнями водіїв роз'яснити, на яких підставах співробітники ДАІ можуть зупиняти транспортні засоби на дорозі, інспекція вирішила озвучити повний список таких підстав.

Визначення цих підстав зроблені на основі положень пункту 21-1 статті 11 Закону України «Про міліцію» (зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень»).

По-перше, працівник ДАІ повинен повідомити водія про причину зупинення транспортного засобу, суть вчиненого правопорушення. По-друге, не допускається безпідставне зупинення працівниками ДАІ транспортних засобів для перевірки їх технічного стану за відсутності ознак про їх технічну несправність.

Отже, виключними підставами для зупинки працівниками ДАІ транспортних засобів є:

1. Порушення правил дорожнього руху водіями.

2. Відсутність номерного знака на транспортному засобі або наявність номерного знака, який не відповідає встановленим вимогам, закріплений у не встановленому для цього місці, закритий іншими предметами чи забруднений, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані 20-ти метрів.

3. Наявність ознак, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу.

4. Наявність даних, що свідчать про причетність транспортного засобу, його водія, пасажирів або вантажу до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, злочину чи адміністративного правопорушення.

5. Перебування транспортного засобу в розшуку.

6. Наявність даних про використання транспортного засобу з протиправною метою.

7. Необхідність опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення дорожньо-транспортної пригоди, злочину чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути.

8. Необхідність залучення водія транспортного засобу для надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або працівникам міліції чи як свідка при оформленні протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод.

9. Проведення цільових заходів (операції, відпрацювання, оперативні плани) для перевірки документів на право користування і керування транспортним засобом, документів на транспортний засіб.

10. Виконання рішень про обмеження чи заборону руху, прийнятих уповноваженими на це державними органами.

11. Якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху.

12. Порушення визначеного порядку встановлення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.