Технічний контроль автомобілів

protokol-avto

ТОВ "Сумський обласний діагностичний центр безпеки дорожнього руху" пропонує послуги проходження обов’язкового технічного контролю (техогляд) транспортних засобів швидко, якісно та недорого.

За Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень» № 3565-6 від 05.07.2011 р., що набрав чинності 14 серпня 2011 р. прийняті наступні зміни для проходження обов’язкового технічного контролю:

 • скасовано процедуру державного технічного огляду для певних категорій транспортних засобів:
  1) легкові автомобілі усіх типів,  марок і  моделей,  причепи (напівпричепи)   до   них   (крім   таксі   та   автомобілів,   що використовуються для перевезення пасажирів або  вантажів  з  метою отримання   прибутку),  мотоцикли,  мопеди,  мотоколяски  та  інші прирівняні до  них  транспортні  засоби  –  незалежно  від  строку експлуатації;
  2) легкові  автомобілі,  що  використовуються для перевезення пасажирів або  вантажів  з  метою  отримання  прибутку,   вантажні автомобілі незалежно  від  форми  власності  вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепи до них – із строком експлуатації до двох років.
 • «Технічний огляд» перейменовано на «технічний контроль».
 • Талон техогляду замінений на «протокол проходження технічного контролю», який є бланком суворої звітності із захисними елементами.
 • Для транспортних засобів, що підлягають технічному контролю, при одержанні автоцивілки (ОСЦПВ) вимагається протокол проходження технічного контролю. Термін дії автоцивілки обмежується строком наступного обов'язкового проходження технічного контролю. 

Для проходження технічного контролю потрібні такі документи:

1. Реєстраційні документи, що підтверджують право використання даного ТЗ (техпаспорт, тимчасовий техпаспорт, інше).

2. Для фізичних осіб: паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, ідентифікаційний код.

Для юридичних осіб: довіреність від юридичної особи на людину (не нотаріальна), який буде забирати протокол проходження технічного контролю (з його зразком підпису), копія свідоцтва про державну реєстрацію, свідоцтво платника ПДВ, банківські реквізити.

3. Скасовано наявність медичної довідки при проходженні технічного контролю (Постанова КМУ «Про внесення змін до Порядку проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів» № 100 від 31.01.2011г.). 

Періодичність проходження  обов'язкового  технічного контролю
становить:

 • для легкових автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або  вантажів  з  метою  отримання  прибутку,  вантажних автомобілів (незалежно від форми власності) вантажопідйомністю  до 3,5  тонни,  причепів  до  них із строком експлуатації більше двох років – кожні два роки;
 • для вантажних    автомобілів    вантажопідйомністю     більше 3,5 тонни,   причепів   до  них  та  таксі  незалежно  від  строку експлуатації – щороку;
 • для автобусів та  спеціалізованих  транспортних  засобів, а також причепів до них, що перевозять небезпечні вантажі, незалежно від строку експлуатації – двічі на рік. 

Для проведення технічного контролю транспортного засобу власник авто (або уповноважена за довіреністю на те особа) повинен подати заяву про проведення обов’язкового технічного огляду транспортного засобу до ТОВ "Сумський обласний діагностичний центр безпеки дорожнього руху" (бланк заяви).

Постановою КМУ («Про затвердження Порядку проведення обов'язкового технічного контролю» № 137 від 30.01.2012 р.) був затверджений порядок проходження технічного контролю (раніше – техогляд), форма бланка протоколу технічного контролю, а також вимоги до організацій, які здійснюють технічний контроль. 

Згідно зі ст. 121 ч.3  Кодекса України про адміністративні правопорушення керування транспортним засобом без проходження обов’язкового технічного контролю (техогляду) карається у формі штрафу, розміром 340,00-425,00 грн.